КРИМСЬКІ СТЕЖКИ. РІВНЕ

постер КРИМСЬКІ СТЕЖКИ. РІВНЕ
Рівне
096 168 2013. Виставкова зала Будинку культури, Соборна Вул. 3Д, Рівне
17:00
Вхід вільний

17:00 — представлення проекту :::стежка::: (агенція подій АртПоле, за участі однієї з ідейників проекту Тетяни Мандзюк)
17:30 — показ фільму «Кримські стежки» (реж. Вінсент Мун, Франція)
18:30 — концерт кримськотатарської музики (заслужений діяч мистецтв України, композитор Джаміль Каріков та музикант Халіл Халілов)

Стежка. Цей образ одночасно виник і в проекті агенції АртПоле, й у фільмі Вінсента Муна, без будь-яких спеціальних домовленостей. Можливо, тому, що й українські художники, і французький режисер розповідають про Крим, а отже про існування непростих й завжди особистих стежок, що здатні вивести з темряви. Завдяки музиці, орнаментам, традиціям і довірі.

:::стежка::: — ініціатива агенції АртПоле, покликана підтримувати постійний зв'язок із Кримом. Коли дискусії зайшли у глухий кут, художники знайшли вихід (точніше стежку) — взятися за фарби й створити візуальні нагадування про півострів у публічних просторах різних міст.

Відправною точкою стали кримськотатарські орнаменти у виконанні відомого кераміста Рустема Скібіна. На їх основі Оля Михайлюк розробила художню концепцію, яка передбачає залучення до проекту різних авторів та індивідуальне рішення в кожному з міст. Проект стартував влітку у Києві після того, як ідею стежки підтримали на Спільнокошті. Орнаменти опрацьовував польський стріт-артист Артур Вабік. Навесні АртПоле планує продовжити :::стежку::: — закінчити розписи у Бердянську й Вінниці та вирушити до інших міст. У найближчих планах — Чернівці, Львів, Варшава, а далі Мюнхен, Париж, Барселона, Лісабон... Щоб обійти навколо світу, розповісти про Крим і повернутися на свій півострів.

«Кримські стежки» — фільм Вінсента Муна, незалежного французького режисера, відомого своїм документальним музичним відео. У 2006-му йому запропонували попрацювати з паризькими музикантами, таким чином з’явилися Take Away Show — музичні відео, зняті за один дубль, в живому і дуже швидкому знімальному процесі. Він працював як з невідомими інді-музикантами, так і зі світовими зірками.

З того часу Мун використовує форму "партизанського" стилю — імпровізаційну зйомку в незвичайній обстановці. З 2009-го Вінсент Мун живе в дорозі: експериментуючи з польовими записами, він працює самостійно, здійснюючи свої проекти без залучення грошей, тим самим переглядаючи закони кіноіндустрії. У 2011 Вінсент почав роботу над новою серією —«Маленькі планети» — колекцією коротких музичних фільмів, відзнятих по всьому світові: в Аргентині, Чилі, Камбоджі, Єгипті, Японії, Новій Зеландії, Ісландії, Бразилії та ін.

Режисер побував і в Україні, де зняв кілька відео з ДахаБрахою, одеськими музикантами, що співають на ідиш, і цілу серію про Крим. Сюжети з півострова склалися в повнометражний фільм — про традиційну музику народів Криму, музичний портрет дивовижної землі, де є місце пісням та мелодіям кримських татар, греків, болгар, вірменів, кримчаків. Фільм, знятий про музику тих, хто був депортований у часи Другої Світової й повернувся, зараз набуває нового звучання.

Красу кримськотатарських мелодій за допомогою традиційних інструментів по завершенні презентації фільму передадуть заслужений діяч мистецтв України, композитор Джаміль Каріков та артист ансамблю традиційної кримськотатарської музики Халіл Халілов. Музиканти відроджують інтерес до кримськотатарської музики, граючи на бендірі, багламі, уде, зурні, сантирі та інших інструментах кримськотатарського народу, яким більше 100 років.

ВХІД ВІЛЬНИЙ!

Залиште свій відгук

Дивіться також

Нікіта Кісельов


19:00
Паліндром


18:00
Grandma's Smuzi


18:30