ДРУГИЙ МІЖНАРОДНИЙ ОРГАННИЙ ФЕСТИВАЛЬ « MUSICA VIVA ORGANUM » (« ЖИВА МУЗИКА ОРГАНУ »)

постер ДРУГИЙ МІЖНАРОДНИЙ ОРГАННИЙ ФЕСТИВАЛЬ « MUSICA VIVA ORGANUM » (« ЖИВА МУЗИКА ОРГАНУ »)
м.Рівне, вул. Соборна, 137
(0362) 260-976
(067) 363-29-00 (концертний відділ)
(067) 363-29-00 (каса)
19.00

Другий Міжнародний фестиваль MUSICA VIVA ORGANUM – ще одна мистецька подія сакрального значення. Це – знайомство із творцями та виконавцями органної музики різних епох, країн та континентів. До Рівного приїдуть музиканти зі США, Хорватії, Чехії та України. Другий Міжнародний Фестиваль Рівненської обласної філармонії «ЖИВА МУЗИКА ОРГАНУ – 2019» стане великим і неповторним святом духовності та культурного порозуміння між людьми, – святом короля музичних інструментів ОРГАНА.

« УКРАЇНА і США – ПАРТНЕРИ за ОРГАНОМ »

Ґейл АРЧЕР – одна з найвидатніших американських органісток поєднує виконавську концертну практику з просвітницькою та педагогічною роботою. Поруч із майстерним володінням органом, вона виступає в ролі хормейстера та лектора, створює цілі цикли тематичних програм. У США з тріумфом пройшли серії органних концертів Ґейл Арчер «Бах: трансцендентний геній», «Американська ідилія», «Російська подорож», «Угорська рапсодія. Франц Ліст», «Орфей Амстердаму. Я. П. Свелінк і його учні», а також – «Органна творчість жінок-композиторів».

У репертуарі Ґейл Арчер музика від 17 до 21 століття, яку вона з успіхом записує на СD і навіть була номінована до найпочеснішої нагороди у світі музики – премії GRAMMY. Особливе місце в її творчому доробку займає творчість Олів’є Мессіана. Вона записала усі без винятку органні твори композитора, а її програма до 100-ліття з дня народження французького класика 20 ст. була визнана Нью-Йоркським видавництвом “Time Out” як «Найкраща у 2008 році».

Ґейл Арчер неодноразово гастролювала у різних країна Європи, в Польщі, Україні, Росії та по цілому Сибіру. Систематично виступає на Україні, її радо чекають міста Чернівці, Львів, Луцьк, Рівне. Цього року американська органістка підготувала для концертного турне цілу програму з органних творів українських композиторів і записала їх на CD. Нова тематична програма Ґейл Арчер «Україна і США – партнери за органом» – це ще один крок до зближення між нашими народами.

Програма

 Bohdan Kotyuk (*1951)                              “Fanfare”                                “Фанфари”

Bohdan Kotyuk (*1951)                              “Benedictus”                          “Благословен”

Judith Shatin (*1949)                                   “Dust and Shadow”                “Пил і тінь”

(Commissioned by Gail Archer in 2017)

(написано на замовлення Ґейл Арчер)

Joan Tower (*1938)                                     “Ascent”                                 “Сходження”

Victor Goncharenko (*1959)                      Fantasiе                                    Фантазія

Tadeusz Machl (1922 – 2003)                      Piece in Five Movements        П’ять п’єс для органа

Svitlana Ostrova (*1961)                             Ciacona

Iwan Kryschanowskij (1867 – 1924)          Fantasie                                    Фантазія

Залиште свій відгук

Дивіться також