«ДНІ ФРАНКОФОНІЇ В УКРАЇНІ»

постер «ДНІ ФРАНКОФОНІЇ В УКРАЇНІ»
Рівне
63-61-28 (Французький Альянс м.Рівне) або afrivne@gmail.com
, , , , , , , , ,

міжнародний фестиваль, що об’єднує шанувальників франкомовної культури та мистецтва в усьому світі

3 – 30 березня 2016

Дніпропетровськ – Запоріжжя – Київ – Львів – Одеса – Рівне – Харків – Чернівці

Посольства Бельгії, Канади, Франції, Швейцарії, Французький інститут в Україні та мережа «Альянс франсез в Україні» проводять з 12 по 30 березня «Дні Франкофонії в Україні» - фестиваль, спрямований на популяризацію франкомовної культури та французької мови як мови спілкування, демократичних цінностей, дотримання прав людини та підтримки культурної різноманітності.

Фестиваль започаткований Міжнародною організацією Франкофонії (МОФ), яка була створена 20 березня 1970 року з підписання Ніамейського договору. З часів створення МОФ 20 березня відзначають як Міжнародний День Франкофонії, і всі закохані у французьку мову та є прихильниками цінностей, які популяризує Франкофонія, беруть участь у різноманітних культурно-мистецьких та освітніх заходах, що проходять у Франції та в усьому світі.

На сьогодні МОФ нараховує 54 повноправних членів, 3 асоційованих члени та 23 члени-спостерігачі, серед яких – Україна. Головна тема Саміту голів держав-членів Франкофонії, який відбувся у Дакарі у 2014 році, «Жінки та молодь у Франкофонії: вектори миру, рушії розвитку», підтверджує активну участь МОФ у боротьбі з нагальними викликами сучасності. Організатори Тижня Франкофонії в Україні пропонують насичену мистецьку та отсвітню програму заходів на всі смаки: для дітей, студентів та дорослих, шанувальників музики, візуальних мистецтв, інтелектуальних обговорень. Конкурси, виставки, концерти, театральні постановки пройдуть у восьми містах України: Дніпропетровську, Запоріжжі, Києві, Львові, Одесі, Рівному, Харкові та Чернівцях.

В українській програмі заплановані численні заходи, де щось цікаве зможуть знайти для себе всі поціновувачі мови та культури: вечори музики та поезії, концерти, конкурси поетичних перекладів та відеоробіт, виставки фотографій та військових раритетів, зустрічі та лекції з провідними фахівцями франкомовного світу, студентський франко-марафон, ніч музики і танців у стилі «френч мікс» від французьких діджеїв, показ фільму про відомих франкомовних українців та багато інших цікавинок. Детальна програма подій незабаром на сайтах Посольств-організаторів «Днів Франкофонії», на сайті Французького інституту в Україні та сайтах Альянс франсез в Україні.

Прес-конференція відбудеться 10-го березня 2016 року о 13-00.

Додаткова інформація: 63-61-28 (Французький Альянс м.Рівне) або afrivne@gmail.com

Залиште свій відгук

Дивіться також

Персональна виставка Жені Базелюк «Привіт, мій світ…»


в Пн, Вт, Ср, Чт, Пн, Сб, Нд
Один в каное


19.00
Західна Ліга сміху
Фестиваль Західної Ліги сміху


18:00 год
"Колядуймо разом!". Концерт хору "Верес"
Різдвяна програма "Колядуймо разом!" у виконанні хору "Верес"


16:00 год